Szkolny Dzień Języków Obcych

Gazetka przedstawiająca prace uczniówEuropejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września od 2001 roku, a jego celem jest  promowanie różnorodności językowej i kulturowej, lepsze wzajemne zrozumienie pomiędzy poszczególnymi nacjami oraz zachęcanie do nauki języków obcych.

Cześć! Hi! Hallo! Ciao!  Salut!

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, w poniedziałek, 26 września, w murach naszej szkoły odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych – już w tygodniu poprzedzającym językowe wydarzenie uczniowie przygotowywali z wielkim entuzjazmem i starannością międzynarodowe dekoracje: flagi różnych krajów, poznawali podstawowe słownictwo w innych językach oraz tworzyli wielojęzyczne mapy myśli – wspólnymi siłami stworzyliśmy międzynarodowe gazetki szkolne, które można było podziwiać w holu szkoły oraz  w salach lekcyjnych. Podczas lekcji języków obcych podopieczni brali także udział w wyzwaniach językowych: poznawali wielojęzyczne łamańce językowe, słynne cytaty, słuchali piosenki śpiewane w różnych językach, np. Dance Monkey oraz wcielali się w rolę tajnych agentów językowych.

Szkolny Dzień Języków Obcych był także świetną okazją do wspólnego śpiewania najbardziej popularnych i dobrze nam znanych piosenek obcojęzycznych – podczas przerw z głośników na szkolnych korytarzach rozbrzmiewały zagraniczne przeboje. W tym dniu przyszło również wielu uczniów do szkoły z międzynarodowym elementem ubioru, np. w kolorze danej flagi.

A oto kilka mniej oczywistych korzyści wynikających z uczenia się języków obcych:

  • zwiększasz poziom kulturowego obycia;
  • nauka nowego języka może poprawić twoją pamięć, pobudzić kreatywność oraz zdolność koncentracji;
  • znajomość innych języków pozwala spojrzeć na świat z punktu widzenia innych kultur;
  • dzięki wiedzy językowej rośnie twoja samoocena – zyskujesz przekonanie, że poradzisz sobie w każdej sytuacji;
  • … i wiele innych.

Uczmy się języków obcych – WARTO! 

Zespół nauczycieli języków obcych