Klasy III śladami pierwszych Piastów

Jesień to piękna pora roku, a podziwiać ją można m.in. podczas wycieczek na łonie natury. Dlatego też dnia 27.09.2022r. klasa IIIa i IIIb wybrały się do Ostrowa Lednickiego i Dziekanowic.

Wycieczka przybliżyła dzieciom życie i historię ludzi z czasów Mieszka I. Już na samym początku popłynęliśmy promem na wyspę, która pamięta naszych pierwszych władców. Ruiny kompleksu pałacowego zbudowanego wraz z kaplicą, gdzie najprawdopodobniej Mieszko I przyjął chrzest, zrobiły na nas niesamowite wrażenie.

 Następnie udaliśmy się do Dziekanowic do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, gdzie z zaciekawieniem oglądaliśmy stare najciekawsze budowle z Wielkopolski przedstawione w formie wsi. Mogliśmy przenieść się w czasie i zobaczyć, w jakich warunkach żyli nasi przodkowie, bowiem są tam chaty sprowadzone z różnych części Wielkopolski, wszystkie autentyczne z bardzo ciekawym wyposażeniem. Podczas wycieczki nie zabrakło też licznych konkursów i pomimo tego, iż pogoda nas nie rozpieściła w tym dniu, wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni, zintegrowani i bogatsi w wiedzę.

Monika Czechowska