Śladami Mikołaja Kopernika

Dnia 28 września uczniowie klas V a i V b brali udział w wycieczce do Torunia, jednego z najpiękniejszych nadwiślańskich miast Polski. Toruń, to miejsce, w którym żył i pracował Mikołaj Kopernik. Dlatego uczniowie mogli podziwiać okazałość Domu Mikołaja Kopernika oraz uczestniczyli w seansie, w planetarium toruńskim pt. „Cudowna podróż”. W trakcie tego seansu uczniowie podziwiali gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Udali się także w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Zobaczyli, także z bliska, jak wyglądają pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu.

Toruń słynie również z pierników toruńskich, dlatego nie zabrakło uczniom wrażeń podczas warsztatów piernikowych, podczas których dowiedzieliśmy się wiele na temat sekretów właściwego wyrobienia ciasta piernikowego. Pierniki z drewnianych, różnorodnych form, udały się rewelacyjnie. Wróciliśmy nasyceni także wspaniałymi widokami zabytków. W drodze powrotnej uczestniczyliśmy w konkursie wiedzy na temat legend i historii dotyczącej Torunia oraz związanego z tym miastem Mikołaja Kopernika.

 

Klaudia Czerniak

Robert Dopta