Dzień Zwierząt

Wielkimi krokami zbliżamy się do dnia 4 października, w którym świętujemy ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT. Pomysł celebrowania tego święta narodził się już w pierwszej połowie ubiegłego wieku. W roku 1931 we Florencji odbywała się wówczas konferencja ekologów, którzy właśnie w ten sposób postanowili zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wymarciem.

Dlaczego akurat 4 października?

Stało się tak ze względu na wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, którego w religii chrześcijańskiej uznawano za patrona zwierząt i środowiska. Dzięki temu kontynuowana jest idea troski o zwierzęta, szczególnie te najbardziej wrażliwe i zagrożone wyginięciem.

Z okazji tego święta postanowiliśmy zorganizować zbiórkę na rzecz zwierząt w schronisku w Skałowie.

Zbieramy:

-koce

-ręczniki

-miseczki

-karmy mokre i suche

Miejsce zbiórki:

Szkoła Podstawowa w Paczkowie

WEJŚCIE A (przy dyżurce).

 

Zachęcamy do wspólnej akcji 🙂