Udany start naszych biegaczy!

Słoneczna aura, osiem szkół i walka na tartanie. Tak było 23 września na Stadionie Miejskim w Swarzędzu podczas III Integracyjnego Biegu Sztafetowego im. Romana Firlika. Reprezentację tworzyli nie tylko uczniowie, ale także po jednym rodzicu, przyjacielu szkoły oraz nauczycielu.

Dystans 10 kilometrów podzielono na 14 odcinków: od 400 metrów do 1200 metrów. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka rozpoczęły się wielkie, sportowe emocje.

Sytuacja na bieżni zmieniała się jak w kalejdoskopie, a zawodnikom towarzyszyła ogromna wrzawa na trybunach. Po zaciętej rywalizacji wygrali zawodnicy z SP3, a nasza szkoła uplasowała się ostatecznie na 3 miejscu.

W składzie drużyny z Paczkowa znaleźli się: Nicola Dobrasz, Michalina Stasiak, Wiktoria Guzik, Nina Różańska, Maja Antkowiak, Adam Niemczal, Antoni Skrzydlewski, Jan Parysek, Marcel Wieczorek, Mateusz Kramkowski oraz Piotr Jeż.

Szczególne podziękowania kieruję do dorosłych zawodników: Pani Anny Księżopolskiej, Pani Kamili Szwedziak, Pani Anny Bagińskiej oraz Pana Mariusza Pawłowskiego.

Marek Kierzek