Biegacze z Paczkowa najlepsi w całej gminie!

Nagrodzona drużynaPo wakacyjnej przerwie wznowiono rywalizację w drużynowych biegach przełajowych. Po kwalifikacjach szkolnych najlepsi biegacze z klas 4-6 pojechali do Swarzędza, aby powalczyć o miano mistrzów gminy.

Pierwsze wystartowały dziewczynki, które po zaciętej walce zajęły 5 miejsce. Tuż po nich na trasie pojawili się chłopcy, sprawiając olbrzymią niespodziankę! Nasza drużyna okazała się najlepsza, wyraźnie pozostawiając w tyle kolejne reprezentacje. Mistrzostwo gminy wywalczyła sztafeta w składzie: Piotr Jeż, Paweł Mietliński, Jan Parysek, Stanisław Piechota, Jakub Dorosz, Piotr Pośpieszny, Antoni Skrzydlewski i Wojciech Waszkiewicz.

W Kobylnicy z kolei o mistrzostwo w biegach przełajowych rywalizowali uczniowie z klas 7 i 8. Trasę organizatorzy wyznaczyli po przepięknych ścieżkach Puszczy Zielonka. Do Paczkowa wróciliśmy z dubletem, wygrywając obie kategorie! Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Duszyńska, Oliwia Fiszer, Hanna Parysek, Lea Różańska, Zuzanna Woda, Joanna Ziętkiewicz oraz Gabriela Dudzińska. Po złoto wśród chłopców natomiast sięgnęli: Oskar Drozd, Maciej Jasiński, Maksymilian Kopera, Jakub Kotala, Mateusz Kramkowski, Stanisław Ławnik, Filip Roszak oraz Marcel Wieczorek.

Po wywalczeniu mistrzostwa gminy czas na kolejne wyzwania. Już w najbliższą środę w Mosinie nasi uczniowie powalczą w zawodach powiatowych. Trzymamy kciuki!

Marek Kierzek

Nagrodzona drużyna

Nagrodzona drużyna