Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Fotografia przedstawia moment powierzenia szkoły Pani Dorocie Jagielskiej- Ryszczyńskiej na dyrektora szkoły. Burmistrz Miasta odczytuje treść, a stojący obok wiceburmistrz trzyma        w dłoniach kwiaty. Pani Dorota Jagielska- Ryszczyńska z powagą wsłuchuje się w słowa Pana Mariana Szkudlarka.Dnia 1 września korytarz szkolny wypełnił się młodzieżą, nauczycielami i rodzicami, którzy z uśmiechami na twarzach, ale tęsknotą za wakacyjnymi przygodami w sercach, wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 2 i 3 mieli przyjemność gościć podczas akademii niezwykłe osoby: Burmistrza Miasta Swarzędz Pana Mariana Szkudlarka, Wiceburmistrza Pana Tomasz Zwolińskiego, Panią Sołtys Paczkowa Małgorzatę Glabas- Gruszkę oraz Pana Radnego Ryszard Dyzmę. Ich obecność była nieprzypadkowa – Pan Burmistrz oficjalnie  przekazał akt powierzenia stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Paczkowie Pani Dorocie Jagielskiej- Ryszczyńskiej.

Po części oficjalnej, czas umiliły nam uczennice z klasy 2 b, które dały nam przepis, jak zatrzymać ten szkolny zgiełk oraz pośpiech i skupić się na drobiazgach- pięknym wschodzie słońca lub śpiewie ptaków. Następnie wszyscy uczniowie i rodzice spotkali się w klasach z wychowawcami, aby móc osobiście powitać się po wakacjach.

Z okazji nowego roku szkolnego życzymy całej szkolnej społeczności dużo sukcesów, a naszej nowej Pani Dyrektor oraz Wicedyrektor, Pani Katarzynie Wronce, czerpania satysfakcji i nieustannej radości z pracy w szkole.

Olga Ziębaczewska