Muzyczna podróż do Afryki

W ostatnim tygodniu roku szkolnego na naszych korytarzach dało się słyszeć wielki hałas, muzykę i śpiewy, a wszystko za sprawą Pana Gasparda Conde. Kim był nasz tajemniczy gość? Mistrzem gry na afrykańskich bębnach! Uczniowie oddziałów wczesnoszkolnych i przedszkolnego mogli nauczyć się afrykańskich piosenek (“Malinke”) oraz gry na różnych bębnach- dun dun i djembe. Oprócz szalonej zabawy i gry mogliśmy poznać różne ciekawostki o prowadzącym i  kraju, z którego pochodzi- Gwinei w Afryce. Jedno zdziwiło nas najbardziej- Pan Gaspard powiedział, że język polski jest najtrudniejszym językiem, jakiego się uczył (a zna ich aż 5!)… Dziwne… Przecież dla nas jest najprostszy!       Dziękujemy, że mogliśmy zacząć lato w rytmie afrykańskiej muzyki- ŁO! ŁO! (czyli pa, pa! po afrykańsku), do zobaczenia we wrześniu!

Olga Ziębaczewska