Działania „Motylego Wolontariatu” w roku szkolnym 2021/2022

„Nie jest trudno być dobrym,

wystarczy tylko chcieć”

(Marian Żelazek)

Tegoroczna pracę rozpoczęliśmy od akcji reklamowej, zachęcając uczniów do włączenia się w prace Szkolnego Koła Wolontariatu.

Jak zawsze na początku roku przygotowywaliśmy papierowe motyle, które posłużyły nam jako „element rozpoznawczy” naszych działań na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu.

Włączając się w akcje Fundacji Humanitarnej Redemptoris Missio, ogłosiliśmy zbiórkę okularów, szczoteczek i past do zębów dla mieszkańców Afryki

Zebraliśmy  90 szczoteczek, 39 past i 67 okularów!!!!! DZIĘKUJEMY!!!.

22 października zorganizowaliśmy Dzień Patrona.  Uczniowie klas młodych rozwiązywali rebusy, wykonywali prace plastyczne a uczniowie klas starszych sprawdzali swoją wiedzę na temat Patrona, rozwiązując QR kody  rozmieszczone w szkolnej bibliotece.

Tradycyjnie w listopadzie zbieraliśmy zabawki i gry planszowe  z okazji Dnia Pluszowego Misia, które przekazaliśmy dzieciom z oddziałów onkologicznych poznańskich szpitali.

Uczestniczyliśmy w akcji organizowanej przez Hospicjum z okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego na Placu Wolności w Poznaniu, podczas której kwestowaliśmy na zakup rehabilitacyjnych łóżek dla Pacjentów.

5 grudnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Włączyliśmy się w działalność pomocową organizowaną w naszej szkole dla mieszkańców Ukrainy, pomagaliśmy segregować ubrania oraz zorganizowaliśmy zbiórkę opatrunków.

21 marca braliśmy udział  w corocznym Dniu Motyla, organizowanym przez Hospicjum. W Urzędzie Marszałkowskim malowaliśmy motyle a później na Placu Wolności zachęcaliśmy do wsparcia Hospicjum.

Nasze wolontariuszki pomagały także przy organizacji spotkania integracyjnego dla mam i dzieci – uchodźców z Ukrainy.

Ostatnim naszym tegorocznym działaniem był udział w Jarmarku Wielkanocnym, na rzecz Hospicjum Palium i choć przemokliśmy do przysłowiowej suchej nitki to jesteśmy dumni, iż również nasza aktywność przyczyniła się do zakupu kolejnego. tak bardzo, potrzebnego sprzętu dla Pacjentów.

                Nie udałoby nam się tyle zdziałać gdyby nie wrażliwość i ofiarność wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i mieszkańców Paczkowa!

                Z całego serca DZIĘKUJEMY!!! Za to, że jesteście z nami, że zawsze możemy na Was liczyć!!!

Wolontariusze „Motylego Wolontariatu” wraz z opiekunem I. Kubiak