Zdrowe jedzenie to dla mózgu pożywienie- warsztaty prozdrowotne

Czy zdrowe odżywianie wpływa na pracę i wydajność mózgu? Czy nawet małe zmiany w naszej diecie mogą poprawić nasze samopoczucie? Podczas warsztatów prowadzonych przez szkolną psycholog, w ramach Projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” nasi uczniowie dowiedzieli się, że tak! Maliny, borówki i jeżyny pomogą nam skupić się na lekcjach i lepiej zapamiętać tabliczkę mnożenia, ryby poprawią naszą jakość snu, a orzechy sprawią, że wszystkie wirusy będą trzymać się od na z daleka! Uczniowie pracowali na warsztatach niezwykle aktywnie i już wiedzą, że odpowiednie produkty i świadoma, zdrowa dieta mogą znacznie poprawić nasze zdrowie. Nie tylko to fizyczne, ale i psychiczne!

                                                                                                                Anna Dunaj- Czyżewska