Wiadomości ze szkolnego ogródka

na zdjęciu widać cztery dziewczynki, które stoją obok poletka roślin. Dwie patrzą na rośliny, a dwie w obiektyw. Jedna z nich trzyma żółtą konewkę. Z tyłu za dziewczynkami widać chłopca zrywającego kwiaty.W naszym ogrodzie jest kolorowo i wesoło. Dlaczego? Dlatego, że oprócz warzyw, które pięknie rosną, mamy też kwiaty. Wyhodowane przez dzieci aksamitki, piękne goździki i cudowną łąkę kwietną. Kwitnie len i już wytwarza nasiona. Dojrzewa zboże. Mamy też poidełka dla ptaków i owadów. To wszystko sprawia, że ogródek tętni życiem i cieszy nasze zmysły. Nad łąką fruwają różne owady, a do poideł przylatują ptaki, które częstują się też nasionami naszych zbóż. Na zdrowie!

I tu czas na podziękowania: Pani Agnieszce Niemczal za piękne goździki i Pani Dorocie Jaroszczak za ufundowanie ogrodzenia kwietnej łąki. Dziękuję też Paniom i Panom- pracownikom obsługi, którzy pomagają nam w pracach ogrodowych.

Serdecznie dziękuję. Tego miejsca by nie było, gdyby nie zaangażowanie tylu osób.

Maria Bestry