Wizyta w Arboretum Kórnickim klasy IV B

Dnia 6 czerwca uczniowie klasy IV B udali się do Kórnika. Spacerując po ścieżkach pięknego Arboretum podziwialiśmy wspaniałą roślinność. W Arboretum można zobaczyć jedną z najstarszych i największych kolekcji drzew w Polsce. Najpiękniej jest to tu, gdy kwitną magnolie i rododendrony. Dzięki questowi o kórnickich ogrodach wiedzieliśmy, którymi ścieżkami podążać, by zobaczyć jak najwięcej i chyba na resztę życia zapamiętaliśmy, jak wygląda cypryśnik błotny. Nie wspominając o satysfakcji, gdy znaleźliśmy skrytkę ze skarbem i mogliśmy oficjalnie wbić sobie pieczątkę w questową kartę. Spacerując alejkami parku, uczniowie mogli też podziwiać zamek, jego delikatne, eleganckie łuki i ozdobne wieżyczki.

Na zakończenie wycieczki popłynęliśmy rejsem po jeziorze kórnickim statkiem „Anna Maria”
i wysłuchaliśmy prelekcji na temat historii Kórnika.

Z pewnością tu jeszcze wrócimy.

 

Klaudia Czerniak

Aneta Kościańska

Anna Prządak