Udane biegi naszych lekkoatletów!

Drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej zajęli nasi uczniowie w IV Memoriale im. Zenona Baranowskiego w biegach sprinterskich. Impreza odbyła się 10 czerwca 2022 roku na Stadionie Miejskim, a uczestnikami byli uczniowie 9 swarzędzkich szkół podstawowych.

W klasyfikacji indywidualnej zdobyliśmy 3 złote medale: Joanna Ziętkiewicz w biegu na 200 metrów, Maksymilian Kopera również w biegu na 200 metrów oraz Dawid Dorosz w biegu na 300 metrów. Drugie miejsca zajęły Zuzanna Woda na 200 metrów oraz Zofia Parysek na 300 metrów, a brązowe medale zdobyły Oliwia Fiszer w biegu na 60 metrów oraz Lea Różańska na 200 metrów. Do samego końca zawodów toczyła się zacięta rywalizacja o zwycięstwo, a decydujące znaczenie miała sztafeta 10×100 metrów w której nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce.

Nagrodę specjalną za najbardziej wartościowy wynik zawodów indywidualnie otrzymała nasza uczennica Joanna Ziętkiewicz.

Zenon Baranowski to sprinter urodzony w Swarzędzu, startował w Igrzyskach Olimpijskich w 1956 roku w Melbourne w sztafecie 4×100 metrów. Ustanawiał również rekordy Polski w biegu na 100 metrów oraz sztafecie 4×100 metrów.

Marek Kierzek

Ewelina Wdowiak