Biskupin i Rogowo

na zdjęciu widać mężczyznę w okularach, który siedzi przed drewnianą chatą przy stole. Na stole leżą instrumenty wykonane z drewna i z rogu.  Pan pokazuje dzieciom róg bawoli. W le widać drewniane domy.2 czerwca uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę kończącą rok szkolny. Autokarem pojechali do Żnina. Tam wsiedli do wagonów kolejki wąskotorowej, która jadąc pośród pól dowiozła ich do Biskupina. Przejazd kolejką był wielką atrakcją. W Biskupinie dzieci miały okazję spotkać się z ludźmi wykonującymi dawne zawody. Dowiedziały się o sposobach wykonywania instrumentów drewnianych i wysłuchały mini koncertu. Potem poznały historię odkrycia dawnej osady w Biskupinie. Następnie zobaczyły, jak mieszkali nasi przodkowie. Dzieciom bardzo spodobały się nary, czyli dawne łóżko wysłane słomą, na którym kiedyś spała cała rodzina. Potem wizyta w Rogowie, spotkanie z dinozaurami i plac zabaw oraz labirynt. Na koniec naszej eskapady szczęśliwe dzieci wiozły do domu nie tylko ciekawe wiadomości, ale też: łuki, miecze toporki, drewniane gwizdki, naszyjniki z zębów dzika itd. Były zmęczone, ale szczęśliwe, a do nas nauczycieli kierowały słowa: „To była najfajniejsza wycieczka” i miały rację, bo była.

O czym z radością informują:

Maria Bestry, Małgorzata Felińska i Jarosław Batkowski

 

 

zdjęcie zrobiono z wagonu kolejki. Widać na nim parowóz i czerwone wagoniki kolejki skręcającej na prawo. Widać dzieci, które wychylają się i obserwują wagoniki z przodu.
na zdjęciu widać jak dzieci przechodzą po zawieszonych na linach kłodach. Są na wykonanym z lin i drewna palcu zabaw.
na zdjęciu widać mężczyznę w czerwonej kurtce i czapce, który opowiada coś grupie dzieci. Z tyłu widać drewniane domy z dachami pokrytymi strzechą.
na zdjęciu widać jak między drewnianymi domami krytymi strzechą stoi pan i opowiada coś dzieciom.