Sukcesy naszych uczniów

W ramach innowacji pedagogicznej „ Kobieca historia dziejów” chętni uczniowie z naszej szkoły mieli szansę wziąć udział w ogólnopolskim  konkursie „Dzieje mody” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 w Toruniu. Celem konkursu było nie tylko przybliżenie historii mody, ale także rozwijanie wyobraźni twórczej, rozbudzenie kreatywności, doskonalenie umiejętności plastycznych i kształcenie poczucia estetyki.

Uczniowie mieli zaprojektować i wykonać przykładowy kobiecy lub męski strój od XVIII do XX w. Wykorzystując poznane na lekcji informacje, samodzielnie stworzyli prace konkursowe, które jak się okazało znalazły się w czołówce najlepszych.

Bardzo nas ucieszyła informacja, że Maja Antkowiak i Szymon Ruminkiewicz zajęli I miejsce. Gratulujemy!

A oto zwycięskie prace:

Lalka ubrana w zółtą suknię z XVIII wieku

Joanna Szulc