Akcja Szkolna „Zdrowe śniadanko – bo zdrowie jest czadowe!” – PODSUMOWANIE

Fotografia przedstawia uczniów z klasy 1b, którzy w dłoniach trzymają naczynia z sałatkami owocowymi. Dzieci są zadowolone, ponieważ samodzielnie wykonały zdrowe II śniadanie. W tle można zauważyć radosną cebulkę i truskawkę, zachęcające do zdrowego odżywiania.Zdrowie człowieka jest wartością, darem i zasobem, o które powinniśmy dbać każdego dnia. Dzięki niemu  możemy realizować swoje marzenia, zamierzenia, aspiracje, rozwijać się,  tworzyć dobra kulturalne i materialne. Zdrowie ogólne warunkuje również prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, natomiast edukacja zdrowotna jest prawem każdego człowieka. Jednym z kluczowych działań, które powinna podejmować szkoła, staje się promowanie zdrowia i prowadzenie edukacji prozdrowotnej. Można stwierdzić, że są to czynności, które mają na celu pokazanie dzieciom i młodzieży, w jaki sposób mogą dbać o zdrowie swoje i innych, oraz wskazują, jakie działania warto podejmować w razie utraty pełnego dobrostanu czy zapadnięcia na różne choroby.

07 kwietnia 2022 roku, w dniu obchodów Światowego Dnia Zdrowia, zorganizowaliśmy w murach naszej szkoły prozdrowotną akcję pt. „Zdrowe śniadanko – bo zdrowie jest czadowe!” Nadrzędnym celem kampanii było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania, roli pełnowartościowego śniadania w diecie dziecka oraz promowanie prawidłowego żywienia wśród społeczności naszej szkoły, jak i w środowisku lokalnym.

W tym dniu poprosiliśmy uczniów naszej szkoły o przygotowanie pożywnych, pełnowartościowych, a nade wszystko zdrowych drugich śniadań. Ponadto wszyscy uczniowie i dorośli dostali zdrową przekąskę – jabłko dla zdrowia i urody.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom oraz nauczycielom za włączenie się do akcji i przesyłanie zdjęć przygotowanych śniadań!

PAMIĘTAJMY! – nasze pełne zdrowie zależy tylko i wyłącznie od nas samych, a troska  o dobre samopoczucie wynika z wykształcenia pozytywnych prozdrowotnych nawyków, które winniśmy stosować każdego dnia.

Ewelina Wdowiak

Mateusz Radomski

Fotografia przedstawia koordynatora projektu „Szkoły Promującej Zdrowie” - Ewelinę Wdowiak. Wychowawczyni klasy 2b promuje zdrowe i świadome odżywianie pozując na tle gazetki „Światowy Dzień Zdrowia”. Pani Ewelina w prawej dłoni trzyma szklankę z zielonym koktajlem, natomiast w lewej dłoni czerwone jabłko. Na głowie ma założony wianek             z owoców truskawek i malin.Fotografia przedstawia Panią Joannę, Naszego Sekretarza Szkoły. Pani Joanna uśmiecha się i trzyma w prawej dłoni zdrowe, czerwone i soczyste jabłko. Na biurku znajdują się pomidorki koktajlowe miseczce, banan oraz koszyk z jabłkami.

Fotografia przedstawia Hanię Andryszak, uczennicę z klasy 1a. Dziewczynka z uśmiechem na twarzy oczekuje na spożycie II śniadania. Hania ma przygotowaną sałatkę owocową, koktajl z truskawek, jabłko i kanapki z sałatą i żółtym serem. W kolejnych ławkach siedzą inni uczniowie z tej samej klasy.

Fotografia przedstawia uczennicę 3a Michalinę Stasiak. Dziewczynka z uśmiechem na twarzy oczekuje na spożycie II śniadania. Na ławce szkolnej można zauważyć zdrowe śniadanie w postaci pieczywa pełnoziarnistego, marchewki, soczystego jabłka, mandarynki oraz sok zawierający witaminę A, C, E.