Akcja Szkolna „Zdrowe śniadanko – bo zdrowie jest czadowe!”

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, daje nam możliwość mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na całym świecie.

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz…” 

W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia skupia globalną uwagę na problemie zanieczyszczonej planety, kryzysie klimatycznym i zdrowotnym, nasilających się chorobach oraz pandemii. Hasłem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia  jest:  „Our planet, our health – Nasza planeta, nasze zdrowie”.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia organizujemy w naszej szkole prozdrowotną akcję pt. „Zdrowe śniadanko – bo zdrowie jest czadowe!”  Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli, by w tym dniu przygotowali zdrowe i pożywne drugie śniadanie (sałatki, warzywne szaszłyki, kolorowe kanapki, koktajle itp.) Czekamy na Wasze prozdrowotne pomysły na zdrowe posiłki – pochwalcie się w tym dniu podczas przerwy od 9.55 do 10.05 Waszymi czadowymi śniadankami! Rodziców zapraszamy do przesłania zdjęcia na adres mailowy mradomski@szkolapaczkowo.pl

Po czym – pożywmy się, gdziekolwiek jesteśmy! – NA ZDROWIE!

Namawiamy również całą społeczność naszej szkoły, byśmy 7 kwietnia  w sposób szczególny zatroszczyli się o naszą planetę i o własne zdrowie. Możemy to zrobić na kilka prostych sposobów:

  • segregujmy odpady,
  • oszczędzajmy wodę i prąd,
  • interesujmy się eko-wydarzeniami,
  • korzystajmy z ekologicznych środków transportu,
  • nie palmy śmieci,
  • stosujmy torby wielokrotnego użytku,
  • nie marnujmy jedzenia,
  • jedzmy zdrową, nieprzetworzoną, naturalną żywność,
  • ograniczmy kupowanie nowych ubrań,
  • ruszajmy się na świeżym powietrzu.

Są to nieliczne uprzejmości, które każdy z nas może uczynić dla naszej planety i naszego zdrowia ogólnego.

Pamiętajmy – zdrowie to najcenniejszy dar, największa wartość, stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu – DBAJMY O NASZE ZDROWIE… BO ZDROWIE JEST CZADOWE!

Ewelina Wdowiak

Mateusz Radomski