Wycieczka do Koszut

Uczniowie pozują w jednym z pomieszczeń dworu23 marca 2022 r. uczniowie z kl. 1a i 1b udali się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach. W autokarze dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści pana Przewodnika o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Wzięły też udział w licznych konkursach z drobnymi nagrodami. Zwiedzanie rozpoczęły od drewnianej werandy. Następnie weszły do zabytkowego dworu pokrytego gontem. Dowiedziały się, jak żyli ziemianie w Wielkopolsce na przełomie XIX i XX wieku. Podziwiały wyposażenie, a zwłaszcza świąteczną zastawę w jadalni, piękne meble, przedmioty codziennego użytku i liczne obrazy. Uczestniczyły także w wielkanocnych warsztatach plastycznych. Na zakończenie szukały niespodzianek ukrytych w pobliskim parku oraz wzięły udział w zawodach sportowych. Dzieci miały również możliwość zakupienia pamiątek w regionalnym sklepiku.

Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni i wypoczęci.

                                                                                   Organizator: Urszula Estkowska-Maćkowiak