Integracyjny wyjazd klasy 1b i 2b do Teatru Animacji

Fotografia przedstawia uczniów z klasy 2b, którzy oczekują na spektakl „Calineczka”              w Teatrze Animacji. Dzieci elegancko ubrane siedzą w dwóch rzędach na szarych kanapach. Uczestnicząc w spektaklu również pamiętają o szkolnej akcji „Solidarni z Ukrainą” i dlatego na piersiach widać wstążeczki w kolorze flagi naszych sąsiadów.4 marca wraz z młodszymi koleżankami i kolegami z klasy 1b, wybraliśmy się na tak długo wyczekiwaną wycieczkę do Teatru Animacji w Poznaniu. Opiekunami naszej klasy były panie Ewelina Wdowiak – Wychowawczyni oraz pani Agnieszka Łuszczek, klasy pierwszej natomiast, panie  Olga Ziębaczewska i Anna Bagińska.

      Ubrani odświętnie, jak na widzów teatru przystało, w szampańskich humorach, o godzinie 10.15 wyruszyliśmy autokarem do Poznania. Po niedługim czasie zajechaliśmy na miejsce.

     Zarówno przepiękny budynek, jak i jego wnętrze, które dane nam było zwiedzić, zrobiły  na nas ogromne wrażenie. Wreszcie znaleźliśmy się w sali, gdzie siedząc na widowni  z niecierpliwością oczekiwaliśmy na spektakl pt. „Calineczka”. Sztuka opowiadała o przygodach maleńkiej, wrażliwej dziewczynki – bohaterki lektury, którą w tym roku będziemy omawiać. Z niezwykłą powagą oglądaliśmy, okraszoną przepięknym śpiewem, grę  aktorów, wcielających się w rolę postaci z tytułowej baśni H. C. Andersena.Mogliśmy też  przyjrzeć się wspaniałym strojom i magicznej scenografii. Spektakl podzielony został na dwie części. Podczas przerwy, którą w teatrze nazywa się antraktem, mogliśmy zjeść śniadanie  i napić się, bo jak wiadomo nie wolno tego robić podczas przedstawienia. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z tego rodzaju sztuką. Wielu z nas znało „Calineczkę”, jednak ujrzeć ją na deskach teatru, to coś zupełnie niezwykłego. Z wypiekami na twarzy opuszczaliśmy to miejsce, w nadziei, że wrócimy tutaj jeszcze nie raz.

       Bardzo miło było również zintegrować się z dziećmi z młodszej klasy. Tego dnia pomimo nie lada atrakcji, nie zapomnieliśmy o szkolnej akcji „Solidarni dla Ukrainy” nosząc na piersi wstążeczki w kolorach flagi naszych sąsiadów.

       Cieszymy się, że mogliśmy znów razem spędzić czas poza murami szkoły.

 

                                                              W imieniu uczniów klasy 1b i 2b – Emilia Łaszkiewicz

                                                                                                                         Ewelina Wdowiak

Fotografia przedstawia uczniów z klasy 1b wraz z wychowawczynią Panią Olgą Ziębaczewską podczas wycieczki do Teatru Animacji w Poznaniu. Uczestnicy pozują, stojąc na schodach wejściowych do Centrum Kultury Zamek. Wszyscy ubrani są w ciepłą i zimową odzież. Na twarzach widać radość ze wspólnego wyjazdu.