Spotkanie z dietetykiem

Fotografia przedstawia uczniów z klasy 8a, którzy z zainteresowaniem słuchają prelekcji zaproszonego gościa, dietetyka Pani Weroniki  na temat świadomego odżywiania.  Spotkanie wzbogacone jest o prezentację multimedialną, na którą uczniowie spoglądają. 9 i 10 marca w ramach realizacji projektu „Szkoły Promującej Zdrowie” Naszą Szkołę odwiedziła sympatyczna Pani Dietetyk. Pani Weronika Kasperczak wytłumaczyła nam jak świadomie i zdrowo się odżywiać, a także jakich dodatków do żywności unikać. Pokazała nam również zdrowe zamienniki popularnych produktów o znacznie lepszym składzie. Poznaliśmy kilka przepisów. Pod koniec zajęć każdy z nas otrzymał kartki z informacjami  o czym powinniśmy pamiętać przy robieniu świadomych zakupów. Świetną alternatywą są dwie darmowe aplikacje, którymi wystarczy skanować kody kreskowe produktów,  a wyświetli nam się jego skład. Pani dietetyk odpowiedziała na wszystkie pytania, zaspokoiła tym naszą ciekawość.

                                                                                                                        Uczennica klasy 7a
                                                                                                                       Kornelia Burzyńska
Fotografia przedstawia dwóch chłopców z klasy 5a siedzących naprzeciw tablicy. Uczniowie spoglądają na widoczny slajd, przedstawiający skład dwóch znanych batonów. U dołu slajdu widoczna jest informacja o ilości łyżeczek cukru w popularnej słodkości.