2b w kinie „Baszta” w Środzie Wielkopolskiej

Uśmiechnięci chłopcy zajadają swoją ulubioną pizzę, miło spędzając wspólnie czas w zaprzyjaźnionej Pizzerii „ Oregano”. 18 lutego b.r. udaliśmy się na wycieczkę autokarową do kina „Baszta” w Środzie Wielkopolskiej. Opiekunami grupy były panie Ewelina Wdowiak- nasza wychowawczyni oraz pani wicedyrektor Dorota Jagielska-Ryszczyńska.

Punktualnie o godzinie 9.00 w dobrych humorach i gotowi na kolejną przygodę wyruszyliśmy w drogę do kina na film pt. „Wiki i jej Sekret”. Tego dnia byliśmy bardzo podekscytowani, ponieważ był to nasz pierwszy od dłuższego czasu wspólny wyjazd. Po dłuższej przerwie związanej z kwarantanną, zdalnym nauczaniem, przerwą świąteczną i feriami- „Nasza 2B” na wyjeździe znów miała okazję się zintegrować i odświeżyć łączącą nas relację.

Kino „Baszta” jest bardzo kameralnym i klimatycznym miejscem, dlatego tak chętnie tam wracamy.

Film „Wiki i jej się Sekret” opowiadał o ośmioletniej dziewczynce, która przeprowadziła się do miasteczka w górach, gdzie dostaje od sąsiada małego szczeniaczka, którego w tajemnicy przed tatą zabiera do domu. Piękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i wrażliwości.

Po seansie filmowym udaliśmy się do pobliskiej Pizzerii „Oregano”.                                     

Z wielkim apetytem zajadaliśmy wszystkie zamówione wcześniej pyszności, a kto nie dał rady mógł zabrać posiłek na wynos.

Po dniu pełnym niezapomnianych wrażeń i emocji, bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

To był kolejny, wspólny bardzo udany dzień.

 

                                                                         W imieniu uczniów klasy 2b – Kacper Klimczak

                                                                                                                         Ewelina Wdowiak