„Zdrowisia i Niedrowitek” – czyli co wiemy na temat zdrowego odżywiania?

        Większość dzieci od najmłodszych lat dowiaduje się, co należy jeść, by być zdrowym i prawidłowo się  rozwijać, a czego powinno się unikać.

        W ramach projektu Szkoła Promująca Zdrowie uczniowie kl. 2a stworzyli „Zdrowisię” i „Niezdrowitka”. Zajęcia zaczęliśmy od omówienia sposobu odżywiania, uświadomienia jakie produkty należy kupować i spożywać, w jaki sposób czytać etykiety i oczywiście czego nie powinno się jeść. Poprzez wybór produktów i naklejanie na postaci, dzieci stworzyły zdrową i szczupłą dziewczynkę – Zdrowisię, i otyłego chłopca – Niezdrowitka.

Miejmy nadzieję, że stworzone postaci uświadomiły wszystkim dlaczego warto odżywiać się zdrowo i jakie wybierać produkty, by być silnym i zdrowym.      

 

                                                                                                                              Monika Czechowska