Komunikat Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i ofiarność okazywana mieszkańcom Ukrainy. Doświadczenia zebrane w ciągu kilku pierwszych dni pokazują, że pomoc będzie tym skuteczniejsza, im bardziej uda nam się działać w sposób uporządkowany, zgodny z faktycznymi, konkretnymi potrzebami.

Gorąco apelujemy do wszystkich organizatorów spontanicznych zbiórek (w sołectwach, szkołach, organizacjach pozarządowych etc.) o przekazywanie wyłącznie najpotrzebniejszych produktów, wyszczególnionych poniżej.

 

Oto, co jest teraz najbardziej potrzebne:

– środki opatrunkowe,

– podstawowe leki przeciwbólowe,

– żywność długoterminowa (preferowane konserwy i słoiki, czekolada, batony),

– woda butelkowana,

– żywność dla dzieci (słoiczki, soczki),

– nowe, małe zabawki (np. pluszaki, samochodziki),

– środki higieniczne i higieny osobistej (z wyłączeniem papieru toaletowego, papierowych ręczników, pieluch – gdyż w tej chwili mamy ich bardzo dużo),

– podstawowe leki przeciwbólowe,

– baterie, zapałki, świeczki, latarki,

– koce termiczne, nowe ręczniki,

– karimaty, nowe koce i śpiwory.

 

W naszej gminie zebrane przez Państwa dary przyjmują druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu (ul. Dworcowa 24 ) i Kobylnicy (ul. Poznańska 4 ) w godz. 9:00-18:00. Bardzo prosimy o przekazywanie darów, ale wyłącznie tych, które są aktualnie potrzebne. W tej chwili  nie zbieramy już odzieży.