Walentynki w naszej szkole

Zdjęcie  przedstawia walentynkową gazetkę wraz z pracami dzieciW poniedziałek 14 lutego, obchodziliśmy w szkole Walentynki, czyli święto zakochanych.
 
Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, który jest ich patronem.

Według jednej z legend stało się tak, ponieważ za życia święty złamał wprowadzony przez cesarza zakaz zawierania związków małżeńskich przez młodych mężczyzn. Władca miał myśleć, że dzięki temu młodzieńcy będą chętniej wstępować do armii. Walenty jednak postanowił udzielić ślubu kilku legionistom. Wtrącony za to do więzienia Walenty miał poznać niewidomą córkę strażnika, która pod wpływem tej znajomości odzyskała wzrok.

Nam w szkole dzień upłynął w atmosferze miłości i przyjaźni. Z tej okazji w holu powstała walentynkowa gazetka, uczniowie przygotowali serduszka i kartki, robili sobie zdjęcia w walentynkowej ramce, piekli ciasteczka w kształcie serc, a w świetlicy z kolei uczyli się robić serca z origami.

Wszystkim życzymy SZCZĘŚLIWYCH WALENTYNEK!

Anna Księżopolska

Na zdjęciu dwie dziewczynki robią sobie zdjęcie w walentynkowej ramce.

Zdjęcie przedstawia dzieci w trakcie pieczenia ciastek.

Na zdjęciu znajdują się trzy dziewczynki i jeden chłopiec, którzy prezentują swoje upieczone ciasteczkowe serca.

 Na zdjęciu widzimy dwie dziewczynki trzymające w rękach serce wykonane metodą origami.