Języki obce aktywnie i twórczo – międzynarodowy projekt językowy „Spotkajmy się”

W ramach realizacji językowej innowacji pedagogicznej „Języki obce aktywnie i twórczo” w bieżącym roku szkolnym podjęliśmy współpracę z Gimnazjum w Budapeszcie  (Friedrich Schiller Gimnázium Pilisvörösvár) w celu wzbudzania u uczniów zainteresowania innymi językami, motywowania do uczenia się języków obcych, poznawania zwyczajów i kultury innych narodów, a przede wszystkich nawiązywania nowych znajomości.  

W grudniu zrealizowaliśmy z naszymi nowymi węgierskimi znajomymi pierwszy wspólny projekt językowy pod hasłem „Życzymy sobie Wesołych Świąt”. W styczniu natomiast nasz nauczyciel języka niemieckiego zaplanował kolejną inicjatywę pod hasłem „Spotkajmy się”. Celem zadania jest przeprowadzenia rozmowy w języku niemieckim bądź angielskim w formie on-line spotkania z wykorzystaniem aplikacji interaktywnej Letsmeet.hu.

Podczas ferii zimowych, 25 stycznia 2022 roku, odbyła się pierwsza część zadania – nasz germanista spotkał się wirtualnie z uczniami węgierskiego gimnazjum. Nasi nowi znajomi z zaciekawieniem wypytywali o polską kuchnię, popularne dyscypliny sportowe, system edukacji czy lokalne atrakcje turystyczne – tematom nie było końca, a wspólnej pogawędki nie był w stanie przerwać nawet dzwonek kończący lekcję. W drugiej części zadania to my spotkamy się z węgierskimi językowcami na niemiecko – angielskie dysputy o Węgrzech i Węgrach.

 

Koordynatorzy projektu:

Mateusz Radomski

Viktor Oláh