Wycieczka do Łodzi – klasa 7a

26 listopada klasa 7a z opiekunami: Panią Izabelą Poźlewicz i Panią Eweliną Staszak, pojechała na wycieczkę do pięknego miasta z zaskakująco ciekawą historią, czyli Łodzi. Miejsce to zwiedzaliśmy wraz z naszym przewodnikiem, który już od pierwszych chwil zaciekawił całą naszą grupę, z naszymi wychowawczyniami włącznie. Na samym początku przeszliśmy wzdłuż wielkiej fabryki Karola Scheiblera, który jak mówił nasz przewodnik był jednym z kilku najważniejszych dla historii Łodzi postaci. Po tej przechadzce zawitaliśmy w Muzeum Kinematografii, gdzie najbardziej przypadła nam do gustu wystawa z bohaterami starych filmów i seriali (jak się jednak okazało, nie aż takich starych), był tam np. oryginalny Miś Uszatek! Po tej wizytacji poszliśmy do Muzeum Włókiennictwa, gdzie obejrzeliśmy kilka filmów, które zaprezentowały nam produkcję bawełny w Łodzi, a potem mogliśmy zobaczyć jeden z domów robotników z prawdziwego zdarzenia! Byliśmy również w kościele, w którym kiedyś modlili się pracujący tam robotnicy. Następnie przeszliśmy Ulicą Piotrkowską – najdłuższą ulicą w Łodzi, gdzie zobaczyliśmy kilka ciekawych posągów oraz pięknych domów zachowanych jeszcze sprzed czasów wojny. Na sam koniec zachował się dla nas punkt kulminacyjny – wielkie Centrum Manufaktury, czyli po prostu centrum handlowe umieszczone w obiekcie dawnej fabryki, gdzie zjedliśmy ciepły posiłek. Najedzeni i zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. 

Bardzo dziękujemy Panu Przewodnikowi za prowadzenie naszej klasy przez to piękne miasto!

Uczennica klasy 7a – Gabriela Dudzińska