Apel z okazji Święta Niepodległości

poczet sztandarowy: Uczeń ze sztandarem, z prawej i lewej strony uczennice, wszyscy ubrani na galowo, w tle dekoracja z okazji święta 11 listopada z białym orłem i flagą Polski.Dnia 10.11.2021 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W holu szkoły pojawiły się plakaty i biało- czerwone flagi przygotowane przez uczniów klasy 5b i SU. Każda klasa przygotowała z tej okazji wystrój drzwi swojej sali pod hasłem: “Drzwi do Wolności” 

O ustalonej porze, przy dźwiękach Poloneza z “Pana Tadeusza” wszyscy uczniowie w swoich salach lub w korytarzach szkoły przygotowali się do odśpiewania hymnu.  

 Przy dźwiękach werbla i komendzie “Baczność” Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im św. Jana Pawła II został wprowadzony. Wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Następnie Zuzanna, Aleksandra, Alicja, Dawid i Mikołaj z klasy 8a, Zuzanna i Magdalena z kl. 7b oraz Lena, Michalina, Nina i Marysia z kl. 4a przedstawili krótką historię prowadząca Polskę do niepodległości oraz zaprosili do wspólnego odśpiewania “Pierwszej Brygady’ i “Serca w plecaku”.  

O nagłośnienie zadbali Janek, Kuba, Mateusz z kl. 8b. Zdjęcia i film z apelu wykonał Antek z kl.8b.  Poczet sztandarowy reprezentowali Karina, Weronika i Antoni z klasy 8b. Specjalną dekorację na Święto Niepodległości przygotowała Pani A. Księżopolska. 

Zuzanna Budzińska i Opiekunowie SU

grupa uczniów ubranych na galowo stoi obok siebie, każdy w ręku ma kartkę, w tle widać portret św. Jana Pawła II