Trzecioklasiści w Poznaniu

Mężczyzna z brodą w czarnej kurtce i brązowej czapce pokazuje stojącym obok niego dzieciom pomnik. Na pomniku jest kobieta, która niesie na nosidle dwa wiadra.Dnia 16 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania. Jak dojechaliśmy, poszliśmy do Muzeum Rogala na Starym Rynku. Tam poznaliśmy historię powstania rogali, poznaliśmy nowe słowa naszej gwary oraz nauczyliśmy się piec rogale świętomarcińskie. Potem był spacer po Starym Rynku. Następnie pojechaliśmy na Śródkę. A tam było śniadanie w kawiarni w Bramie Poznania, spacer po Śródce i zwiedzanie katedry. Podziwialiśmy też murale i poszliśmy na most Jordana.

Wycieczka była fajna, może uda nam się tam zabrać naszych rodziców i przeżyć to jeszcze raz.

W imieniu uczniów klas: 3a i 3b – Julka Kowalska, Julka Świta, Amelka Gałanik i Maria Bestry

Dwie dziewczynki obserwują pracę kucharza. Kucharz rozkłada na stole ciasto w kształcie trójkąta.

przy stole stoi czworo dzieci w brązowych czapkach kucharskich. Zagniatają kule ciasta. W środku stoi kucharz w białej koszuli, brązowym fartuchu i brązowej czapce kucharskiej i trzyma kulę ciasta w ręce.

dzieci siedzą i słuchają. Dziewczynka z warkoczami ma na głowie brązową czapkę kucharską.