Wspólne świętowanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej w klasie 2b

Fotografia przedstawia Uczniów z klasy 2b, wraz z wychowawcą Eweliną Wdowiak i panią Anną Bagińską. Uczestnicy wycieczki pozują na moście, po którym można przejść na drugą stronę Jeziora Kórnickiego. W tle widać piękny jesienny krajobraz i fragment Zamku. W tym roku spędziliśmy to ważne święto wspólnie świętując, czyli takie dwa w jednym; zwiedzanie i zarazem obcowanie ze sobą, czyli wszystko co nas łączy.

13 października w słoneczny poranek wyruszyliśmy do Kórnika. Spacerując promenadą wzdłuż jeziora podziwialiśmy faunę i florę otaczającą Zamek i miasto Kórnik. Miłą niespodzianką było przejście mostem na drugą część Kórnika- Błonie. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy historii opowiadanych przez przewodnika o mieszkańcach zamku, jego wnętrzach i samej Białej Damie. Z dumą słuchaliśmy krótkiej biografii polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej, która urodziła się w Kórniku. Najpierw zwiedziliśmy piękne miasto, a następnie udaliśmy się na długo oczekiwany posiłek w McDonald’s.

A  po spotkaniu z Białą Damą, legendą Kórnika w piątek przyszedł czas na wycieczkę do Swarzędza. Przejazd komunikacją miejską, właściwe zachowanie w miejscach użyteczności publicznej, poznanie historii Swarzędza zwiedzając Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki, samodzielne zakupy w Cukierni Magdalenka – to kolejna garść atrakcji, która czekała na nas tego dnia.

Wielką niespodzianką było poznanie sylwetki wielkiego olimpijczyka Pana Ireneusza Goldy…jak się okazało dziadka naszego klasowego Olka.

I tak zakończyliśmy wspólne świętowanie.

Dwa wyjazdy, każdy inny, niezapomniany…ponieważ byliśmy razem, czas … pełen radości, pozytywnych emocji, uśmiechów i niekończących się historii.

                                                                                                       Ewelina Wdowiak

Fotografia przedstawia uczestników stojących na wieży widokowej, która jest elementem promenady. Dzieci uśmiechnięte machają do Pani Eweliny. Zwiedzających wokół otacza przepiękna flora i fauna.

Fotografia przedstawia uczestników wycieczki stojących na schodach prowadzących do Zamku. Na twarzach widać uśmiech i radość ze wspólnego przebywania razem. Nad murami budowli widać piękne, błękitne niebo w towarzystwie białych chmur.

Fotografia ukazuje uczniów klasy 2b wraz z panią Anią we wnętrzu zamku. Wszyscy uczestniczy w skupieniu wysłuchują legendy o Białej Damie, którą widać w tle. Bohaterka legendy ubrana jest w piękną białą suknię, a jej portret zdobi znaczną część ściany.

Fotografia przedstawia uczniów klasy 2b wraz z panią Anetą Kościańską na tle budynku Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki.  Na twarzach uczestników maluje się zniecierpliwienie przed zwiedzaniem, ważnego miejsca dla Swarzędza.

Fotografia przedstawia zwiedzających, którzy stoją na schodach. Po lewej stronie widnieje napis Swarzędz, który wcześniej witał odwiedzających podróżnych na peronie w Swarzędzu. Uczestnicy na twarzy założone mają maseczki ochronne.