Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – stopień szkolny – wyniki

W piątek, 05 listopada 2021 roku, odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, którego organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów, pobudzanie twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, lepsze przygotowanie uczniów do nauki w szkołach wyższego stopnia lub do wykonywania zawodu oraz wyłonienie grona laureatów i finalistów spośród uczestników konkursu. W bieżącym roku szkolnym tematem przewodnim łączącym wszystkie stopnie konkursu jest Wie gut kennst du Österreich? – Jak dobrze znasz Austrię?

Miło mi poinformować, iż Stanisław Łabędź, uczeń klasy 8a, zakwalifikował się do stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, który odbędzie się w styczniu 2022 roku – trzymamy kciuki!


                                                                                                                       Viel Erfolg, Stasiu!

Deutschlehrer
Mateusz Radomski