Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W październiku z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day – WMTD) – odbyła się akcja edukacyjna, w którą bardzo czynnie zaangażowali się uczniowie naszej szkoły. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania -uczenia się matematyki, która miała zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie przygotowali ciekawe plakaty, prezentacje, wierszyki i rymowanki. Powstał także ciekawy filmik sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia wśród dorosłych. Ci, którzy nie popełnili więcej niż jednego błędu, w nagrodę otrzymywali certyfikat i tarczę eksperta tabliczki mnożenia. W poszczególnych klasach uczniowie ścigali się o tytuł najszybszego eksperta tabliczki mnożenia. Rekordzistą w tym zmaganiu został Maksymilian Rydz pokonując o kilka sekund młodszego kolegę Stasia Piechotę. Najszybszy wśród najmłodszych uczestników wyścigu okazał się Piotr Snela z klasy IVa. Zwycięzcom gratulujemy!!! A pozostałym uczestnikom życzymy siły i wytrwałości w treningach matematycznych przed kolejnym wyścigiem, który…już za rok!!!

Szkolni Matematycy