Tam, gdzie Kopernik się urodził, czyli klasy piąte na wycieczce w Toruniu

We wtorek 19 października klasa Va i Vb udała się na wycieczkę do miasta, w którym żył i pracował Mikołaj Kopernik. Już w autokarze nasz pan przewodnik zadbał o to, by wycieczka miała charakter edukacyjny, poznaliśmy legendy toruńskie, a także dowiedzieliśmy się skąd się wzięła nazwa tego zabytkowego miasta.

W nadwiślańskim mieście zwiedziliśmy mnóstwo ciekawych miejsc, wzbogaciliśmy swoją wiedzę o Toruniu i odkryliśmy miejsca nam nieznane. Po spacerze po Starym Mieście udaliśmy się do Muzeum Toruńskiego Piernika, w którym m.in. uczestniczyliśmy w warsztatach, a następnie odwiedziliśmy Planetarium podziwiając projekcję filmu „Makrokosmos”. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń, słońca, ciekawych przygód i oprócz wiedzy i wspaniałej lekcji historii,  mile spędzonego czasu przede wszystkim zintegrowaliśmy się jeszcze bardziej.

Monika Czechowska