Dzień Kundelka

Dnia 25 października obchodziliśmy DZIEŃ KUNDELKA. Data święta nie jest przypadkowa i zbiega się z Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt, który obchodzony jest corocznie dzień po dacie wejścia w życie Ustawy (obowiązuje ona od 24 października 1997 r.). Święto to  powstało, aby podziękować wszystkim kundelkom za ich oddanie, wierność i przywiązanie do człowieka. W 2000 roku powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Kundelka, ale ze względu na brak wsparcia musiało zostać rozwiązane, a po działalności Stowarzyszenia pozostał właśnie Dzień Kundelka. Aby miło uczcić ten dzień w świetlicy szkolnej, dzieci opowiadały o swoim pieskach oraz wykonały wspaniałe maski. I podobnie, jak nie ma takiego samego kundelka, tak każda maska była wyjątkowa i niepowtarzalna.

Poniżej znana i lubiana piosenka „KUNDEL BURY” 

Gdy był mały to znalazłem go w ogródku
I wyglądał jak czterdzieści osiem smutków
Taki mały taki chudy nie miał domu ani budy
Więc go wziąłem przygarnąłem no i jest

Razem ze mną kundel bury
Penetruje wszystkie dziury
Kundel bury kundel bury
Kundel bury fajny pies

Gdy jest obiad to o kundlu najpierw myślę
Gdy jest brudny to go latem kąpię w wiśle
Ma numerek na obroży i wygląda nie najgorzej
Chociaż czasem ktoś zapyta „co to jest”

Razem ze mną kundel bury
Penetruje wszystkie dziury
Kundel bury kundel bury
Kundel bury fajny pies

Ludzie mają różne pudle i jamniki
Ale ja tam nie zamieniłbym się z nikim
Tylko mam troszeczkę żalu że nie dadzą mu medalu
Bo mój kundel to na medal przecież pies

Razem ze mną kundel bury
Penetruje wszystkie dziury
Kundel bury kundel bury
Kundel bury fajny pies
Kundel bury kundel bury
Kundel bury fajny pies

Anna Księżopolska