Wycieczka do Huty Szkła

grupa osób w pomarańczowych kitlach, okularach ochronnych i nakryciach głowy,  w  tle widac komin fabryki i tablice informacyjne z Huty W dniu 7 października uczniowie klasy 6a  zwiedzali Hutę Szkła w Poznaniu. Każdy z nas dostał odzież ochronną, okulary, nakrycie głowy. Zobaczyliśmy jakie materiały są niezbędne do wytopienia szkła – góra piasku ucieszyła wszystkich!

Mieliśmy okazję zobaczyć jak pracuje piec hutniczy i taśmociąg – wszędzie panują bardzo wysokie temperatury, a pomocą dla pracowników są automaty.  Mogliśmy również testować i badać opakowania szklane w laboratorium – tutaj w pracy pomagają  komputery i mikroskopy, co było dla nas wielkim zaskoczeniem! Każdy również otrzymał upominek.

Wycieczka była możliwa dzięki staraniom Rodzica pracującego w Hucie.

Cieszymy się, że mogliśmy być gośćmi w tak wyjątkowym miejscu.

Bardzo dziękujemy

Uczniowie klasy 6a z wychowawcą

Peron na stacji w Paczkowie, grupka uczniów czekających na