Ostrów Lednicki – Dziekanowice

Uczniowie wraz z nauczycielem i przewodnikiem pozują przed figurami wojów6 października uczniowie klas pierwszych przenieśli się w przeszłość, aby zobaczyć, gdzie i jak powstawała Polska. Nie mieliśmy wehikułu czasu, ale wystarczyło wsiąść do autokaru i posłuchać ciekawych opowieści pana przewodnika. Spotkanie z historią rozpoczęliśmy od Ostrowa Lednickiego. Na wyspę popłynęliśmy promem. Tam zwiedziliśmy ekspozycję plenerową prezentującą pozostałości grodu pierwszych Piastów. Następnie udaliśmy się do pobliskich Dziekanowic, gdzie przekroczyliśmy bramy Wielkopolskiego Parku Etnograficznego. Spacer po skansenie umożliwił nam poznanie drewnianej architektury wiejskiej. Był również czas na zabawy i zawody sportowe. Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                                                                                                                                                           Wychowawczynie kl. 1a i 1b

                                                                                   Urszula Maćkowiak i Olga Ziębaczewska