Szkolny Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków (26 września) został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie.

Cześć! Hi! Hallo! Ciao!

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, 27 września (poniedziałek), odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych, którego celem było propagowanie różnorodności kulturowej i językowej oraz zachęcanie do nauki języków obcych.

W tygodniu poprzedzającym językowe wydarzenie uczniowie przygotowywali z wielkim entuzjazmem i starannością międzynarodowe dekoracje: flagi różnych krajów, poznawali podstawowe słownictwo w innych językach oraz tworzyli wielojęzyczne mapy myśli – wspólnymi siłami stworzyliśmy międzynarodowe gazetki szkolne, które można było podziwiać w holu szkoły oraz  w salach lekcyjnych. Ponadto wspólnie nakręciliśmy krótki reportaż, w którym nasi uczniowie przekonują, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Filmik zmontowała Zuzanna Budzińska z klasy 8a.

Poniżej zamieszczamy LINK do reportażu:

 https://youtu.be/78y80ZXfO6o

Szkolny Dzień Języków Obcych był także świetną okazją do wspólnego śpiewania najbardziej popularnych i dobrze nam znanych piosenek obcojęzycznych – podczas przerw z głośników na szkolnym boisku rozbrzmiewały zagraniczne przeboje. W tym dniu przyszło również wielu uczniów do szkoły z międzynarodowym elementem ubioru, np. w kolorze danej flagi. Na lekcjach pojawiły się też quizy dotyczące różnych języków i ich pochodzenia.

A oto kilka mniej oczywistych korzyści wynikających z uczenia się języków obcych:

  • nauka nowego języka może poprawić twoją pamięć;
  • bycie dwujęzycznym może sprawić, że będziesz mieć bardziej podzielną uwagę;
  • znajomość innych języków może zachęcić do doceniania innych kultur;
  • nauka języka może pobudzić kreatywność;
  • … i wiele innych.

Uczmy się języków obcych – WARTO! 

Zespół nauczycieli języków obcych