Warsztaty w Muzeum Czekolady

Dzieci ubrane w białe fartuchy i czapki kucharskie siedzą przy stolikach  w Muzeum Czekolady, degustując słodyczeW dniu 24 września odwiedziliśmy Muzeum Czekolady. Już na wstępie otrzymaliśmy profesjonalne stroje deseranta w postaci fartucha i czapki kucharskiej.

Podczas warsztatów słuchaliśmy opowiadania Chocolatiera o tym, jak powstaje czekolada od samej jej plantacji do przepysznej tabliczki. Wszystko oczywiście było poparte przepięknym filmem, który dokładnie pozwolił nam zobrazować sobie ten proces. By jednak dodatkowo pobudzić nasze kubki smakowe, degustowaliśmy ziarna kakao, tłuszcz kakaowy oraz najlepsze belgijskie czekolady. Zwieńczeniem wizyty było wykonanie przez każde dziecko własnoręcznie zrobionej tabliczki czekolady, zaś szkoła otrzymała specjalny dyplom Chocolatiera.

Bogatsi o nowe doświadczenia, wiemy już na co zwracać uwagę wybierając czekoladę oraz, jak prawidłowo odczytywać jej skład.

Anna Księżopolska