Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Pierwszego września, kolejny raz szeregi uczniów naszej szkoły zasilili “pierwszacy”. Podczas inauguracji roku szkolnego odbyła się bardzo ważna uroczystość- ślubowanie. Jednak nie tak łatwo zostać członkiem naszej społeczności szkolnej- trzeba pokonać wiele wyzwań! Wszyscy kandydaci na uczniów pojawili się punktualnie w sali gimnastycznej gotowi stawić czoła zadaniom, które przygotowały dla Nich przyszłe wychowawczynie. Zdanie tego egzaminu nie było łatwe- dzieci musiały wykazać się sprawnością fizyczną, znajomością zasad zachowania w szkole, a także Patrona naszej szkoły- św. Jana Pawła II. Oczywiście wynik był pozytywny!

Dzięki temu, wszyscy adepci mogli przystąpić do uroczystej przysięgi- obiecali Pani Dyrektor, Małgorzacie Szomek, być dobrymi uczniami, którzy będą jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki. Ich rodzice także zostali wezwani do przysięgi- ślubowali wspierać swoje pociechy na każdym kroku.

Każdy kandydat został pasowany przez Panią Dyrektor magicznym ołówkiem, który sprawia, że przedszkolak zamienia się w prawdziwego ucznia. Z zaświadczeniem o uzyskaniu uprawnień do pełnienia nowej życiowej roli, czyli dyplomami, wszystkie dzieci opuściły budynek naszej szkoły już jako pełnoprawni członkowie Szkoły Podstawowej.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom z klasy I a i I b gratulujemy i życzymy owocnego roku szkolnego. Niech czas spędzony w szkole będzie dla Was piękną przygodą!

 

Wychowawczynie klas I a i I b

Urszula Estkowska- Maćkowiak i Olga Ziębaczewska