Pożegnanie Absolwentów

                Zbliża się kolejny rok szkolny. Jednak nie będzie już z nami ubiegłorocznych klas ósmych, których uczniowie uroczyście ukończyli naukę w Szkole Podstawowej w Paczkowie dnia 24 czerwca br.

                Nie obyło się bez wzruszeń. Z dumą można powiedzieć, że wychowankowie rewelacyjnie ukończyli edukację Szkoły Podstawowej, ponieważ aż 21 uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Prymusami Szkoły Podstawowej zostali: Anna Poźlewicz oraz Oskar Grzesiak. Wpisy do Złotej Księgi otrzymało ośmiu uczniów:  Krzysztof Świtalski, Kacper Frąckowiak, Nataniel Matuszak, Anna Poźlewicz, Aleksandra Hetmańczyk, Oskar Grzesiak, Martyna Frankowska oraz Alicja Kurach; między innymi za wyróżniającą się postawę wobec innych ludzi i szanowanie wartości, zaangażowanie w życie szkoły i klasy.

                Uczniowie otrzymali piękne dyplomy oraz pamiątkowe albumy i tablo, w których nie zabrakło wielu zdjęć z życia szkolnego. Uczniowie obu klas przygotowali filmowe prezentacje, które również pozwoliły na wspomnienie wspólnie przeżytych chwil z całego etapu edukacji.

                Na pamiątkę, wychowawca klasy VIII B, obdarował każdego wychowanka, własnoręcznie namalowanym pejzażem Paczkowa i okolic, których przesłaniem ma stać się pamięć o początku drogi życiowej w pięknym, wiejskim klimacie rodzinnego domu, którego się nigdy nie zapomni. Każdy wychowanek otrzymał też sentencję – złotą myśl, wraz z życzeniami dalszych wspaniałych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do wytyczonego celu.

                Rozwiązaniem klasy VIII a stało się wzniesienie do nieba balonów z własnym imieniem, symbolizujące nadejście kolejnego etapu życiowej drogi. Natomiast uczniowie klasy VIII b symbolicznie odcinali się od zespołu klasowego, przecinając wstęgi zakończone pamiątkowym wpisem jako wskazówki na dalszą drogę życia. Ostatnie spędzone wspólnie chwile były wzniosłe i bardzo wzruszające, szczególnie, gdy zgrany i zżyty zespół rówieśników z trudem się rozstawał. Na koniec uroczystości, Rodzice klasy VIII b zorganizowali absolwentom pożegnalną zabawę w altance sołeckiej z ogniskiem, wspaniałymi wypiekami i uroczystym tortem. A uczniowie klasy VIII a wspaniale bawili  się na pikniku zorganizowanym przez Rodziców dnia 19 czerwca. Nikogo nie zabrakło, wszyscy chcieli jak najdłużej wspólnie spędzić ostatnie chwile, wspominając dziecięcy szkolny czas i planując utrzymanie wzajemnych kontaktów.

Serdecznie podziękowania kierujemy do Rodziców za wsparcie, aktywne wspomaganie klasowych działań, podejmowanie często trudnych decyzji, organizację klasowych uroczystości.  Czas tak szybko przemija i te osiem lat stało się już wspomnieniem.

Nie bójcie się drodzy Absolwenci! Jeszcze wiele wspaniałych sukcesów przed Wami! Pozostaniecie w naszych sercach! Życzymy Wam powodzenia w szkole średniej!

 

Klaudia Czerniak

Magdalena Lewandowska