Wycieczka 8a do Kórnickiego Arboretum

Grupa 16 osób stoi przed kwitnącymi krzakami i wysokimi drzewami w Arboretum Kórnickim 14 czerwca, w poniedziałek, klasa 8a była na wycieczce w Kórnickim Arboretum. Podziwialiśmy cudne rośliny (kwitnące magnolie, rododendrony, jaśminy i wiele naprawdę ładnych krzewów ozdobnych), dowiedzieliśmy się  poznaliśmy ciekawe informacje o zamku w Kórniku, jego historii, a także o roślinach rosnących w parku. Nasz szlak wytyczyły zadania gry edukacyjnej “Wielkopolskie Questy Arboretum Kórnik”. Kiedy już zwiedziliśmy ogród okalający zamek udaliśmy się na spacer wzdłuż brzegu, znajdującego się po drugiej stronie drogi jeziora Kórnickiego.

Wycieczka była wspaniała i z pewnością będzie pięknym wspomnieniem z ostatniego roku spędzonego z moją klasą. 

                                                                                                                                                          Kacper Frąckowiak

Uczniowie stoją na wysokiej, okrągłej platformie na molo, nad Jeziorem Kórnickim, obok widać fontannę