Segreguję, bo Ziemię szanuję! – nasz kolejny sukces ekologiczny

Laureatka Emilia Łaszkiewicz w białej bluzeczce z nadrukiem Myszki  i w spódnicy jasnoróżowej, uczennica klasy 1b pozuje do zdjęcia na tle kolorowych szafek. W prawej ręce trzyma otrzymany tablet, natomiast w lewej Dyplom. Dziewczynka jest szczęśliwa i uśmiechnięta.Żyjemy w czasach, w których wszystko jest opakowane: mleko w kartonie, woda w plastiku, warzywa w folii – i wszystko jednorazowe: towar zużywa się, opakowanie wyrzuca do kosza i już… Po kłopocie? Nie do końca. Kłopot zostaje: nieprzetworzone śmieci będą zalegać na „dzikich” wysypiskach przez dziesiątki, setki a nawet tysiące lat! Niektóre – jak szklane butelki – nie znikną „nigdy”.

W celu uświadamiania konieczności dbania o naszą Matkę Ziemię od najmłodszych lat, Samorządy gmin powiatu poznańskiego: Kleszczewo, Kostrzyn, Pobiedziska oraz Swarzędz wspólnie z firmą FBSerwis SA ze Swarzędza ogłosiły konkurs ekologiczno- plastyczny „Narysuję jak pięknie segreguję” dedykowany dla uczniów klas 1-4. Uczestnicy mieli stworzyć plakat przedstawiający zasady prawidłowej segregacji odpadów lub korzyści płynące z segregacji i recyklingu. Wykonane prace można było podziwiać w wirtualnej galerii, gdzie każdy mógł oddać głos na najładniejszą pracę (głosowanie trwało od 23 kwietnia do 9 maja).

Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

  1. Emilia Łaszkiewicz- praca nr 31
  2. Piotr Snela- praca nr 82
  3. Anastazja Jędrzejczak- praca nr 15
  4. Adam Sikora- praca nr 7
  5. Natalia Burzyńska – praca nr 71
  6. Emilia Wieloch- praca nr 32
  7. Anastazja Lemiesz- praca nr 16
  8. Hanna Grzesiak- praca nr 36
  9. Maria Nowicka- praca nr 68

Po zakończeniu głosowania okazało się, że nasza uczennica Emilia Łaszkiewicz z klasy 1b zwyciężyła w konkursie internautów uzyskując aż 38 499 głosów!!!!!

Nagrodzona uczennica otrzymała  tablet, a szkoła kartę podarunkową do sklepu RTV EURO AGD o wartości 1000 zł, która została przekazana Pani Dyrektor Małgorzacie Szomek 2 czerwca przez Pana Marcina Szczepaniaka, kierownika  FBSerwis SA.

Gratulujemy i życzymy kolejnych EKO sukcesów!

Śmieci mniej, Ziemi lżej – szanujmy Matkę Ziemię – ratujmy nasz dom i samych siebie.  To takie proste!

Ewelina Wdowiak

Emilia, laureatka na tle klasy odbiera wygraną nagrodę z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Szomek. Pani Dyrektor wręcza dziewczynce Dyplom zajęcia 1 miejsca oraz torebkę z prezentem.

Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Szomek ubrana w sukienkę w oliwkowy kolor wręcza zwyciężczyni wygrany tablet oraz Dyplom. Dziewczynka i pozostali uczniowie z uwagą wsłuchują się w słowa. Emilia stoi bokiem do pozostałych rówieśników, a długie, ciemne włosów sięgają do pasa.

Na fotografii Emilia, laureatka konkursu otoczona jest z uczniami klasy 1b , Panią Dyrektor Małgorzatą Szomek i wychowawcą klasy Panią Eweliną Wdowiak. Emilia cieszy się z wygranej i otrzymanego prezentu.