Sukcesy naszej uczennicy

W maju Gabriela Dudzińska wzięła udział w dwóch konkursach historycznych.

Pierwszy z nich dotyczył Unii Europejskiej i organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie. Konkurs o zasięgu gminnym realizowany był w ramach projektu „Erasmus” oraz z okazji 17 rocznicy wejścia Polski do UE. Zadaniem uczniów klas IV- VI było przygotowanie prezentacji „Polska i  inne kraje w Unii Europejskiej”. Gabrysia przygotowała bardzo ciekawą animację i zajęła w swojej kategorii I miejsce.

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła  się V Seria Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Toruń z Historią Za Pan Brat”. Uczniowie mieli przygotować lapbook zawierający: okoliczności powstania Konstytucji 3 Maja (tło historyczne), osoby związane z jej uchwaleniem, wprowadzone zasady. Należało również określić znaczenie Konstytucji 3 Maja dla Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Lapbook Gabrysi okazał się najlepszy wśród ponad 80 prac z całej Polski!

Gratulacje!

Joanna Szulc