NICE TO E-MEET YOU – Ostatnie międzykulturowe spotkanie w tym roku szkolnym

Okazuje się, że nasz szkolny sport, którym jest unihokej zainteresował nie tylko uczniów z Kolumbii. Odezwał się do nas nauczyciel z Ankara ABC Schools w Turcji i zorganizowaliśmy kolejne spotkanie online, które poprowadziły uczennice z klasy 6a: Hanna Parysek, Gabriela Dudzińska, Zofia Halczyńska i Maja Polus. Dziewczyny opowiedziały o zasadach unihokeja i sukcesach całej drużyny. Przygotowaliśmy też interaktywną grę drużynową, w której rozpoznawaliśmy różne sporty i nazywaliśmy je oczywiście w języku angielskim. Uczniowie z Turcji opowiedzieli między innymi o swoich starożytnych sportach konnych, którymi są CIRIT, GOKBORU, czy CAVGAN. Nasi goście pokazali nam zdjęcia oraz filmiki, które sprawiły, że na chwilę przenieśliśmy się do czasów starożytnych.  W trakcie tego międzykulturowego spotkania nie zabrakło również ciekawych pytań dotyczących naszych państw i języków:  Jakie jest najdłuższe słowo w Polsce, a jakie w Turcji? Jak w Polsce nazywamy popularne w Turcji ,,meatballs”?-  czyli nasze polskie ,,klopsy”? J  I wiele innych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom międzynarodowego projektu NICE TO E-MEET YOU odwagi w przełamywaniu bariery językowej, zaangażowania, udziału w spotkaniach i ciekawych prezentacji!

                                                                                                          Ewelina Staszak