Kolumbia chce z nami zagrać w unihokeja!

24 maja odbyło się niesamowite spotkanie w ramach projektu ,,Nice to e-meet you”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Paczkowie z klasy 6a oraz uczniowie z Ameryki Południowej z Liceo Campestre Thomas de Iriarte w  Kolumbii opowiedzieli sobie o sportach. Miesiąc wcześniej uczniowie wymienili się własnoręcznie napisanymi listami i tak też rozpoczęła się ta nowa znajomość  Maja Polus, Hanna Parysek, Gabriela Dudzińska i Zofia Halczyńska zaprezentowały swój ukochany sport, którym jest unihokej. Uczniowie z Kolumbii z zaciekawieniem słuchali zasad oraz oglądali prezentację, w której uczennice pokazały niezbędny sprzęt, medale oraz zdjęcia drużyny z zawodów, którymi z pewnością mogą się pochwalić. Nie zabrakło też uznania dla trenera – pana Roberta Dopty. Kolumbijscy uczniowie nie znali wcześniej unihokeja i zareagowali bardzo entuzjastycznie gratulując dotychczasowych sukcesów. Chętnie zagraliby z nami!

Nauczycielka ze szkoły w Kolumbii zaprezentowała nam sporty olimpijskie i znanych kolumbijskich olimpijczyków. Następnie uczniowie opowiadali o sportach letnich, starożytnych, czy ekstremalnych zadając sobie wzajemnie ciekawe pytania, np. Czy łowienie ryb jest sportem? Podsumowaniem spotkania była wspólna gra językowa o tematyce sportowej. 

Drodzy Uczniowie! Pamiętajcie, że znajomość języka daje niewątpliwy przywilej otworzenia się na inny świat, innych ludzi i poszerzenia horyzontów. Cieszymy się, że jesteśmy w tym projekcie.

                                                                                                          Ewelina Staszak

Floorball – Presentation – Finished – By Girls Team