Wielkie serce na nakrętki przy Szkole Podstawowej w Paczkowie

Dzięki inicjatywie Rady Sołeckiej czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania nakrętek stanął przy szkole w Paczkowie! Wielkie serce czeka na Wasze nakrętki. Jest to nie tylko proekologiczne przedsięwzięcie, ale przede wszystkim mające pomóc najbardziej potrzebującym.

Jakie nakrętki wrzucać do specjalnego kosza?

Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.