Pomagamy ptakom przetrwać zimę – czyli jak pierwszaki z Ia zbudowały karmniki.

                „Idzie luty, szykuj buty”. To polskie przysłowie zapowiada tęgie mrozy. I tak właśnie się stało w tym roku. Luty przyniósł nie tylko spadek temperatury, ale także znaczne opady śniegu. Ta zimowa aura ucieszyła dzieciaki, ale nie wszyscy byli z tego powodu szczęśliwi. Uczniowie klasy Ia dostrzegli, że czas ten jest trudny dla naszych skrzydlatych przyjaciół, dlatego najpierw w formie plastycznej wykonali piękne karmniki, które ozdobiły klasę. Później w ruch poszły butelki, drewniane łyżki i ziarenka i tak oto powstały prawdziwe stołówki dla ptaków na ciężki zimowy czas. Dzieci były bardzo zaangażowane w pomoc ptakom i chętnie współpracowały w grupach, aby ptaszki nie były głodne. Przy okazji odkryły nowy sposób wykorzystania pustych butelek po napojach. Później na drzewku oraz na płocie rozwiesiły własnoręcznie wykonane karmniki oraz słoninkę dla sikorek. Do tej pory w trakcie przerw na powietrzu zaglądają skwapliwie do butelek z ziarenkami i i uzupełniają porcje karmy. Mają przy tym nadzieję, że kiedy przyjdzie wiosna, pośród drzew nieopodal szkoły rozlegną się wdzięczne ptasie trele. Życząc więc ptaszkom „smacznego” oczekujemy rychłego nadejścia wiosny.

                

                                                                                      Krystyna Bednarczyk