Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – stopień rejonowy – wyniki

W środę, 27 stycznia 2021 roku, odbył się stopień rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, którego organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty.

Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów, pobudzanie twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, lepsze przygotowanie uczniów do nauki w szkołach wyższego stopnia lub do wykonywania zawodu oraz wyłonienie grona laureatów i finalistów spośród uczestników konkursu.

Miło mi poinformować, iż Nadia Latocha, uczennica klasy 8b, uzyskała 94% pkt., kwalifikując się tym samym do ostatniego etapu – stopnia wojewódzkiego konkursu!   

                                                                                                                        Viel Erfolg, Nadia!

Deutschlehrer
Mateusz Radomski