Z wizytą w Muzeum Czekolady w Poznaniu

Dnia 12 grudnia 2019r. wraz z wychowawczyniami, p. Joanną Tomicką-Cichowlas i p. Eweliną Wdowiak wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Czekolady w Poznaniu. Ubrani w kucharskie czapki i fartuchy uczestniczyliśmy w warsztatach tworzenia własnych tabliczek czekolady. Mogliśmy wykorzystać mnóstwo smacznych ozdób, a następnie zapakować i zabrać do domu przygotowane przez nas tabliczki. Panie Chocolatierki pokazały nam film o uprawie ziaren kakaowca i powstawaniu czekolady od plantacji do tabliczki. Degustowaliśmy również ziarna kakao oraz najlepsze na świecie belgijskie czekolady. Po warsztatach otrzymaliśmy Dyplom Chocolatiera i poszliśmy do sklepu z pamiątkami. W sklepie był ogromny wybór lizaków, czekolad oraz innych słodyczy. Następnie wybraliśmy się Jarmark Świąteczny, gdzie można było kupić pamiątki Bożonarodzeniowe.
Potem pociągiem wróciliśmy do Paczkowa. Wycieczka była bardzo udana 

Opracowały:
Martyna Mazur i Zuzia Mrugalska z klasy 5b