ŚWIĘTY MIKOŁAJ w progach naszej szkoły

Jak to się wszystko zaczęło … ?

… Od epoki, w której żył św. Mikołaj, dzieli nas siedemnaście stuleci. To wystarczająco długi czas, by wiele wydarzeń z życia Świętego uległo zapomnieniu. Dziś wiedza o nim jest mieszaniną faktów historycznych i licznych legend. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że nawet w fantastycznie brzmiących opowieściach o św. Mikołaju tkwi ziarno prawdy. Wszystkim z nas Święty Mikołaj kojarzy się z czerwonym strojem i czapką oraz z tym, że lata on z prezentami na wielkich saniach zaprzęgniętych przez renifery. Jego obecność zwiastuje zawsze radość i uśmiech. Święty Mikołaj nieustannie przekazuje nam także jedną, zawsze aktualną ideę – przypomina o potrzebie ofiarności wobec drugiego człowieka.

W piątek, 6 grudnia, Samorząd Uczniowski zorganizował ogólnoszkolną akcję pod hasłem „Szkolny Dzień Świętego Mikołaja”. Ten dzień był inny, wyjątkowy … Przybyliśmy do szkoły w czerwonych strojach świątecznych, mikołajkowych czapkach czy w innych atrybutach Świętego, by wspólnie celebrować dzień, na który czekamy cały rok. Podczas pierwszej lekcji, niespodziewanie i ku ogromnej naszej radości, dało się słyszeć na korytarzu szkolnym radosne okrzyki, a następnie pukanie do drzwi… to na pewno on- Święty Mikołaj przybył do naszej szkoły, by obdarować nas drobnymi upominkami. Ponadto w naszych salach lekcyjnych ukryte były prezenty, które otwieraliśmy ochoczo i z uśmiechem. Podczas przerw gromadziliśmy się w holu szkoły, by słuchać świątecznych piosenek oraz kolęd bożonarodzeniowych – przy okazji mogliśmy także złożyć serdeczne życzenia koleżankom i kolegom z innych klas.

Nasi najmłodsi uczniowie spędzili czas na sportowo – pierwszacy uczestniczyli w Mikołajkowych Wyścigach Rzędów, które odbyły się w ramach realizacji projektu Szkoła Promująca Zdrowie. Świetlica szkolna przygotowała także konkurs MasterChef, podczas którego mogliśmy zaprezentować swoje talenty kulinarne.

Z całą pewnością Szkolny Dzień Świętego Mikołaja był dla braci uczniowskiej wydarzeniem szczególnym, gdyż wprowadził każdego z nas w radosny, dobry i świąteczny nastrój zwiastujący zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Samorząd Uczniowski