„O zdrowym żywieniu słów kilka” – spotkanie z dietetykiem

Do naszej szkoły w ramach PROGRAMU SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE na specjalne zaproszenie, zawitał dietetyk Pani Magdalena Wanat. Na spotkaniu uczniowie klas VI, VII i VIII dowiedzieli się przede wszystkim jakie są prawidłowe nawyki żywieniowe, po jakie produkty warto sięgać, jak powinna wyglądać ich dieta oraz o skutkach stosowania niewłaściwej diety. Dowiedzieli się o skutkach picia niedostatecznej ilości wody, natomiast infografika z nieoczywistymi źródłami cukru wzbudziła szczególne zainteresowanie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w szkoleniu, które miało charakter warsztatów, chętnie opracowywali w grupach właściwy jadłospis dostosowany do ich wieku, wypowiadali się i zadawali mnóstwo pytań. Całe spotkanie wzbogacone było o materiały przedstawione w prezentacji multimedialnej. Serdecznie dziękujemy pani za przybycie i wiedzę przekazaną dzieciom. Wiedza ta na pewno zaprocentuje w przyszłości i przyniesie same dobre korzyści.

Krzysztof Żurawicki, klasa VII b